8 september 2020Combinatie van werkelijk gebruik en pro rata niet mogelijk?

A-G Ettema heeft een conclusie genomen inzake het recht op btw-aftrek van een kinderopvangorganisatie die een ICT-platform voor kinderopvang heeft ontwikkeld en dit zelf voor btw-vrijgestelde prestaties gebruikt (kinderopvang), maar ook tegen vergoeding ter beschikking stelt aan andere kinderopvangorganisaties (belast). Vanwege dit gemengde gebruik moet de btw-aftrek ter zake van het ICT-platform worden gesplitst in een aftrekbaar en een niet-aftrekbaar deel. De relevante vraag in deze zaak is of met betrekking tot deze kosten de gebruikmethode mag worden toegepast en op de rest van de algemene kosten de pro ratamethode. De A-G meent dat de woorden ‘als geheel genomen’ in art. 11 lid 2 Uitv.besch. OB hieraan in de weg staan. Dat het toepassen van de gebruikmethode leidt tot een nauwkeuriger berekening van de btw-aftrek doet hieraan niet af, omdat de gebruikmethode een ‘kan-bepaling’ is waarbij een lidstaat beschikt over beoordelingsruimte.

Meer weten over wat we u kunnen bieden?

De btw-specialisten helpen u graag verder.

Bel ons op of vul ons contactformulier in.

neem contact op